تبلیغات
 فیلسوف و حکیم بزرگ از دریچه نگاه همگان - مرکز مطالعات خلیج فارس و یاد حکیم ارد بزرگ

مرکز مطالعات خلیج فارس و یاد حکیم ارد بزرگ

نویسنده : ستاره هاشمی یکشنبه 16 خرداد 1395 02:24 ب.ظ  •    ارسال شده در: سخنان دلربای حکیم ارد بزرگ در سایت ها فلسفه بر زبان همگان فیلسوف ارد حکیم حکمت فلسفه

یکی از سایت های پربار اینترنت، سایت مرکز مطالعات خلیج فارس است که به اختصار PGSC خوانده می شود ، در این سایت نتایج مطالعات ژئوپولیتیک، استراتژیک، تاریخ و جغرافیای خلیج فارس وجود دارد، مقاله ی در این سایت وجود دارد به این موضوع :

احمد شاه مسعود فرزند دلیر ایران بزرگ افغانستان و تاجیکستان
 ... یاد و خاطره ❤️احمد شاه مسعود❤️ و  ❤️ارد بزرگ❤️ ، دو اسطوره ایران دوست و دلاور و هنرمند ، برای همیشه در قلب میلیون های ایرانی و مردم افغانستان کنونی باقی خواهد ماند . همه ساله هجدهم شهریور ماه یاد و خاطره شهادت احمد شاه مسعود در ایران - افغانستان و تاجیكستان گرامی داشته میشود . روانش شاد و اهورایی باد .
 
خاطره ای از احمد شاه مسعود و ارد بزرگ :

این خاطره حکایت از روابط نزدیک این دو تن دارد که در طی سالهای تنهایی احمد شاه مسعود و ظهور و قدرت دو چندان طالبان ، که کابل ، هرات و  مزار در اختیار طالبان و نیروهای متجاوز پاکستان بود . هر روز دهها بار مناطق اندک باقی مانده بمباران  می شدند  و در آن هنگامه ، که افکار عمومی می پنداشت شیر تنگه پنجشیر ( مسعود ) به زانو در  خواهد آمد،  و اندک نیروی مردم افغانستان هم قربانی سیاستهای آمریکایی دولت پاکستان و عربهای متجاوز امارات واقع شود .
ارد بزرگ ، احمد شاه مسعود را مورد حمایت خویش قرار می دهد  و چنانچه در آن خاطره می خوانیم احمد شاه به شدت تحت تاثیر روح بزرگ او قرار  می گیرد.
در این خاطره زیبا می خوانیم ارد بزرگ هدیه ای برای احمد شاه مسعود می فرستد .
آن هدیه در واقع یکی از آثار هنرمندانه اوست. تابلویی فوق العاده زیبا ، با تمی شگفت انگیز ...
در آنجا شیر سنگی است که پایش زخم برداشته و آهوی ظریف و  کوچک ، گونه  خویش را بر زخم گذاشته تا خون بیرون نزند ... این تشبیه و استعاره زیبا گویای درک عمیق ارد بزرگ از شرایط نه چندان مناسب احمد شاه مسعود را داشت . و در ادامه آن خاطره می خوانیم وقتی احمد شاه آن اثر را از پیک ارد بزرگ ، در طی مجلسی دریافت می کند شدیدا منقلب و دگرگون می شود و چهره آرام و متین او به هم می ریزد او در آن جا از خواب شب قبل خود به نزدیکانش سخن می گوید بله خوابی که  از ارد بزرگ ، یک اسطوره  می سازد و برای قوم افغان آشنایی دیرین می شود ...

احمد شاه می گوید "خواب می دیدم پایم در نبرد زخمی شده  و در آن هنگامه تنهایی مردی با لهجه ایرانی می گفت احمد شاه ناراحت نباش ، تو فرزند ایرانی !! . و در ادامه می گوید آن مرد بزرگ بسرعت پایم  را می بست تا جراحتم التیام یابد"

حکیم ارد بزرگ, ارد بزرگ, برترین فیلسوف ،فیلسوف جهانی ،بزرگترین فلاسفه جهان، سخنان بزرگان, سخنان حکیم ارد کبیر . سخنان حکیم ارد بزرگ, حکیم خراسانی, عکس حکیم ارد بزرگ

 این خاطره زیبا از جهات گوناگون قابل ارزیابیست
نگاه عمیق و مسئولیت شناس یک هنرمند را نشان می دهد.
او خود  می اندیشد ، احساس مسئولیت می کند و بدون آن که منتظر این  و آن باشد دست به عمل می زند شاید امروز این خاطره با همان آدمهای اندکی که از آن خبر داشتند هیچ گاه گفته نمی شد و این راز همچون راز مرگ احمد شاه در دل تاریخ مدفون می شد ، اما! اما ارد مسئولیت خویش را پیش وجدان و آرمانهای خویش به انجام رسانیده است.
او  به هنر ایرانی به عنوان ابزاری می پردازد که می تواند قسمتی از خلقت انسانی که نیرویی است آسمانی ، را برای رهایی و کمال بشر بکار گیرد آثار او مادی نیستند و با نگاه مادی هم غیر قابل تفسیراند ، بقول دکتر مهرانفر برای شناخت ارد لازم است : تائو ، فردوسی بزرگ و خیام فیلسوف را بشناسیم او از تائو لطافت و گذرایی و از فردوسی بزرگ هدف و آرمان مقدس و از خیام فیلسوف جهان فانی و بی ارزش را آموخته است.

احمد شاه مسعود به گفته یارانش در سفرها و منزلش در کنار قرآن دیوان حضرت حافظ را هرگز از خود جدا نمی کرد و ارادت خاصی به حافظ گرانمایه داشت .


حکیم ارد بزرگ, ارد بزرگ, برترین فیلسوف ،فیلسوف جهانی ،بزرگترین فلاسفه جهان، سخنان بزرگان, سخنان حکیم ارد کبیر . سخنان حکیم ارد بزرگ, حکیم خراسانی, عکس حکیم ارد بزرگ

درباره مرکز مطالعات خلیج فارس


مرکز مطالعات خلیج فارس (به انگلیسی Persian Gulf Studies Center) به اختصار PGSC یک مؤسسه مردم نهاد ایرانی است که در سال ۱۳۸۷ در استان البرز پایه گذاری شده است. هدف از تأسیس این مؤسسه، صیانت از نام خلیج فارس در عرصه بین المللی و فعالیت های فرهنگی و راهبردی می باشد. این موسسه دارای پروانه فعالیت به شماره 145759 از وزارت کشور و شماره ثبت 2989 می باشد. روزبه پارساپور از پایه گذاران و مدیر عامل موسسه می باشد.
این مرکز طی فعالیت های پژوهشی خود موفق به تغییر نامهای مجعول در موسسات مختلف بین المللی همچون: اطلس جغرافیایی D&K استرالیا، اطلس مدرسه ای ترکیه، اطلس جغرافیایی Orient هند، شرکت Sandafayre تمبر انگلیسی و سایت گردشگری Sea-Seek انگلیس شد، که همگی از عناوین مجعول به جای خلیج فارس استفاده میکردند. همچنین 2 موزه آنلاین به زبان انگلیسی تحت عنوان: "موزه خلیج فارس" و "موزه تمدن ایران" را برای نخستین بار در فضای مجازی راه اندازی نموده است. مرکز مطالعات خلیج فارس تاکنون مورد تقدیر وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی دریایی، مجلس شورای اسلامی، سفارت ژاپن، سازمان نقشه برداری، موسسه گیتاشناسی نیز قرار گرفته است.


آشنایی با اعضای مرکز مطالعات خلیج فارس
مهندس روزبه پارساپور؛ مدیرعامل مرکز مطالعات خلیج فارس
مسعود رضایی؛ قائم مقام مرکز مطالعات خلیج فارس
سید عباس مجتهدی؛ مشاور ارشد مدیرعامل
دکتر سامان مصفا؛ مشاور مرکز در مجلس شورای اسلامی
سجاد امیری؛ مسئول روابط عمومی و امور بین الملل
دکتر محمد عجم؛ استاد دانشگاه و مشاور حقوق بین الملل مرکز
دکتر آژیده مقدم؛ استاد دانشگاه و مشاور ایرانشناسی مرکز
حسین رحیمی؛ کارشناس ارشد ژئوپولیتیک و مشاور مرکز در وزارت امور خارجه
روح الله پورطالب؛ مشاور مطالعات منطقه ای

http://www.persiangulfstudies.com/fa/index.asp?p=pages&id=460


منبع این نوشتار :
https://telegram.me/greatorod/775

برچسب ها: مرکز مطالعات خلیج فارس ، Persian Gulf Studies Center - PGSC ، احمد شاه مسعود و حکیم ارد بزرگ ، روزبه پارساپور ، مسعود رضایی ، دکتر آژیده مقدم ، دکتر سامان مصفا ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 16 خرداد 1395 04:34 ب.ظ

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر